ΤΟ 24HOURS-NEWSGR ΕΙΝΑΙ ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟ ΚΑΙ ΒΑΣΙΖΕΤΑΙ ΜΟΝΟ ΣΤΟΥΣ ΑΝΑΓΝΩΣΤΕΣ ΤΟΥ. ΥΠΟΣΤΗΡΙΞΤΕ ΜΑΣ ΠΑΤΩΝΤΑΣ ΣΤΙΣ ΔΙΑΦΗΜΙΣΕΙΣ ΤΗΣ GOOGLE ΣΤΗΝ ΙΣΤΟΣΕΛΙΔΑ ΜΑΣ. ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.

Δευτέρα 24 Σεπτεμβρίου 2018

Θρίλερ στο Αγρίνιο: Παναιτωλικός-Λαμία 2-2

Ματς θρίλερ στο Αγρίνιο μεταξύ Παναιτωλικού και Λαμίας, έληξε ισόπαλο 2-2. Στο 97' ισοφάρισαν οι φιλοξενούμενοι.

Η Λαμία ήταν αυτή που μπήκε καλύτερα στον αγωνιστικό χώρο δημιουργώντας ουκ ολίγες κλασσικές ευκαιρίες όμως ο Κυριακίδης ήταν ανίκητος για να έρθειο στο 27' ο Μάζουρεκ και με εκπληκτικό γυριστό σουτ να ανοίξει το σκορ για τους γηπεδούχους.

Τελικά η Λαμία βρήκε το γκολ της ισοφάρισης στο 74' από τον Ντένις Επστάιν, όμως στο 88' από λάθος της άμυνας ο Μάνα πέτυχε το 2-1!Ωστόσο στο τελευταίο λεπτό των καθυστερήσεων η Λαμία κέρδισε πέναλτι με τον Κυριακίδη να αποκρούει και τον Αντέτζο να παίρνει το ριμπάουντ και να σκοράρει για το 2-2 στο 90'+7'!

Οι συνθέσεις

Παναιτωλικός: Κυριακίδης, Μαρινάκης, Μιχάι, Αργκους, Τσοκάνης, Ερικσον, Μάρκος Πάουλο, Μάζουρεκ, Ντίας, Ουίλιαν, Μοράρ.

Λαμία: Σαράνοφ, Βασιλαντωνόπουλος, Αντέτζο, Αναστασιάδης, Βάντερσον, Σκόνδρας, Μπλάζιτς, Μπερτόλιο, Επστάιν, Καραμάνος,Μπαράλες