ΤΟ 24HOURS-NEWSGR ΕΙΝΑΙ ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟ ΚΑΙ ΒΑΣΙΖΕΤΑΙ ΜΟΝΟ ΣΤΟΥΣ ΑΝΑΓΝΩΣΤΕΣ ΤΟΥ. ΥΠΟΣΤΗΡΙΞΤΕ ΜΑΣ ΠΑΤΩΝΤΑΣ ΣΤΙΣ ΔΙΑΦΗΜΙΣΕΙΣ ΤΗΣ GOOGLE ΣΤΗΝ ΙΣΤΟΣΕΛΙΔΑ ΜΑΣ. ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.

Δευτέρα 2 Σεπτεμβρίου 2019

Άρση Βαρών: Επιστρέφει με τέσσερα μετάλλια από την Γερμανία

Άκρως θετικά ήταν τα μηνύματα που έστειλε η ελληνική ομάδα Άρσης Βαρών. Οι Έλληνες αθλητές πραγματοποίησαν εξαιρετική εμφάνιση σε διεθνές τουρνουά  στην Γερμανία, που βαθμολογείται ενόψει των Ολυμπιακών Αγώνων του Τόκιο. Η χώρα μας εκπροσωπήθηκε από 6 αθλητές, κατακτώντας 4 μετάλλια.

Συγκεκριμένα, η Κωνσταντίνα Μπεντέλη στα 59 κ. κατέλαβε την πρώτη θέση με επίδοση 90 κ. στο αρασέ, 111 κ. στο ζετέ και 201 κ. στο σύνολο.

Το χρυσό μετάλλιο κατέκτησε και ο Θοδωρής Ιακωβίδης στα 89 κ. με 160 κ. στο αρασέ, 192 κ. στο ζετέ και 352 κ. στο σύνολο.

Το ασημένιο μετάλλιο κατέκτησαν η Μαρία Πιπιλιαρίδου στα 49 κ. με 71 κ. στο αρασέ, 91 κ. στο ζετέ και 162 κ. στο σύνολο και η Ελένη Κωνσταντινίδη στα 87κ. με 85 κ. στο αρασέ, 115 κ. στο ζετέ και 200 στο σύνολο.

Στην κατηγορία των 96 κ. ο Γιώργος Μαρκούλας σήκωσε 152 κ. στο αρασέ, 185 κ. στο ζετέ και 337 στο σύνολο, ενώ η Ελένη Κουρτελίδου, λόγω τραυματισμού δεν αγωνίστηκε.

Οι αθλητές μας, συγκέντρωσαν πολύτιμους βαθμούς και συνεχίζουν την προσπάθειά τους για πρόκριση στους Ολυμπιακούς Αγώνες του Τόκιο.